Plastové podzemní nádrže v prostředí spodní vody

Plastové podzemní nádrže v prostředí spodní vody

Obecně se plastové podzemní nádrže na dešťovou vodu nesmí instalovat do míst s podzemní nebo vrstevní vodou. V jílovité zemině, kde se předpokládá výskyt nahromaděné vody, musí být odvedena drenážním systémem. Pokud se spodní vodou a opatřeními proti ní nebudeme zabývat, může dojít k deformaci nádrže nebo dokonce jejímu "vyplavání" nad povrch.

Vysoká hladina podzemní vody se navíc může vyskytovat trvale nebo jen dočasně v případě intenzivnějších dlouhodobých srážek. U přechodného zvýšení lze využít odvod vody drenáží a popř. ponorným čerpadlem, které se automaticky sepne při dosažení určité hladiny vody.  V období vysoké hladiny také můžeme omezit odběr vody z nádrže. Plná nádrž samozřejmě nevyplave.

V každém případě není nutno hned volbu plastové nádrže zatracovat. U nás si lze vybrat z nádrží řady FLAT (https://www.nadrze-destova-voda.cz/nadrz-flat) s nízkou zástavbovou výškou (tedy spíše hloubkou), které tak v mnoha případech zůstanou nad hladinou podzemní vody. Např. nejmenší nádrž FLAT s objemem 1500 l má výšku bez šachty pouhých 750 mm. Díky nízké vlastní hmotnosti je předností i snadná manipulace a instalace svépomocí. Nádrže lze vzájemně propojovat ke zvýšení celkového objemu.

Další možností je volba nádrže vhodné do prostředí se spodní vodou. Např nádrže řady CARAT (https://www.nadrze-destova-voda.cz/nadrz-carat) odolávají spodní vodě, která dosahuje až do poloviny své výšky.

V případě extrémního výskytu spodní vody vyhoví nádrže PLATIN (https://www.nadrze-destova-voda.cz/nadrz-platin), které mohou býr ve spodní vodě po celé své výšce (bez šachty)

Další články

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.